Home » Belediye Haberleri » Çay Halkı Aşure Gecesinde Kenetlendi

Çay Halkı Aşure Gecesinde Kenetlendi

Eki 01,2018 0 Yorum

Her yıl geleneksel olarak Tekke Mahallesinde bulunan Mansur Oğlu Yusuf Sinan Baba Türbesi (Seyyid İsa Dede) yanındaki aşure mahallinde Belediyemizin organizasyonu ile düzenlenen “Aşure Gecesi” Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. 

Yediden yetmişe birlik ve beraberlik içerisinde dualarla kaynatılan aşure kazanları Mevlidi Şerif, salavat ve tekbirler eşliğinde lezzet buldu. Yapılan Duanın ardından on dört kazan şifalı aşure vatandaşlarımıza dağıtıldı. 

Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin ÇAĞRI; Her yıl Geleneksel olarak Belediyemiz tarafından düzenlenen halkımızın yoğun ilgi gösterdiği Aşure Gününde tekrar birlik ve beraberlik içerisinde bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlerde bu vesile ile bolluk, bereket ve ilahi feyzin verdiği manevi huzurla Çay Halkı olarak “Aşure Gününü” idrak ediyoruz. 1440. Hicri Yılının ve Aşure Gününün hayırlı, bereketli olmasını diliyor sevgi ve saygılar sunuyorum dedi. 

Aşure dağıtım törenine; İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Sn. Serkan GENÇER, İlçe Emniyet Müdürü Sn. Ahmet Sadık SEMERCİ, Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlarımız katıldı. 

 

Etiketler

Twittera ekleRetweetle! İçeriği Facebookta paylaşınPaylaş

Bir cevap yazın